Vyjadrenia účastníkov

Projekt Create & Control patrí jednoznačne medzi najlepšie skúsenosti v mojom živote. Počas trvania projektu som mal možnosť naučiť sa množstvo užitočných zručností, ktoré využijem vo svojej budúcnosti. Obrovskou prednosťou celého projektu bolo, že som sa naučil efektívne pracovať v skupine, zlepšil som sa v argumentácii a rozvinul som svoju schopnosť kriticky myslieť. Konečne som dostal príležitosť riešiť problémy, ktoré sú inak rezervované pre dospelých. Cítil som, že aj môj názor, hoci len názor tínedžera, niečo znamená. A kto vie - možno mi projekt pomohol nájsť budúce povolanie a raz zo mňa bude diplomat!

Michal Drgoň, Ravenia


Tretí žilinský summit C&C mal opäť vysokú úroveň, snáď ešte vyššiu, ako ten predchádzajúci. Bol som príjemne prekvapený úrovňou argumentácie, rétorickými schopnosťami ako aj odbornými vedomosťami mnohých delegácií v téme, ktorá bola naozaj ťažká, ľudsky citlivá a pre niektorých aj kontroverzná. Samotný koncept C&C je pomerne náročný, riešenie nastolených problémov si vyžaduje komplexný interdisciplinárny a multisektorálny prístup. Je to pochvala pre organizačný tím, ktorý tento koncept vytvoril, ale aj pre súťažiace delegácie, ktoré sa s ním dokážu zdarne popasovať. Snáď by som ešte viac motivoval delegácie, ktoré sa menej zapájajú do rozpravy na summitoch, aby prekonali zábrany a jasnejšie prezentovali svoje pozície. Môj celkový dojem je však naozaj veľmi dobrý 

Kálmán Petocz, porotca


Ako účastník všetkých summitov vidím ten pokrok, ktorý vylepšuje súťaž na stále vyššiu úroveň. Tento summit okrem toho priniesol prvýkrát tému, u ktorej boli rokovania vášnivé a debaty ostrejšie ako kedy predtým. Takýto summit vtiahne každého a delegáti majú pocit, akoby naozaj rokovali o reálnych svetových problémoch presne ako delegáti v OSN. 

Jakub Gembický, Inlandská republika


Create and Control bola skvelá akcia. Naučila som sa na nej veľa veľmi užitočných vecí. Všetko od ekonómie a ľudských práv po prezentáciu a public speaking. Takéto akcie sú podľa mňa ale najviac prínosné v tom, že dávajú príležitosť obrovského osobnostného rastu a rozvoju. Hlavná vec je sa nebáť a pýtať si feedback. Už sa teším na ďalší summit!

Sofia Šulek, Vznešený Veľkoštát Resaleon


Summit som si osobne veľmi užil. Je jasne vidno, že všetky tímy sa projektu skutočne venujú, čo ma veľmi teší. Diskusia mala super atmosféru a prebiehala na vysokej úrovni. Som veľmi rád, že som mal možnosť stretnúť toľko zaujímavých ľudí. 

Jakub Bero, organizátor


Vďaka Create&Control si môžem vyskúšať prvý reálny kontakt s politikou. Projekt splnil presne to, čo som od neho čakala 

Eva Schwarzová, Sindus