Referencie

Košičan

Celkovo som spokojný so súťažou. Bola to sranda, hlavne summit. A som rád, že som mohol byť súčasťou môjho tímu. 

Bystričan

Chcel by som sa poďakovať za skvelý projekt ktorý hlavne zblížil ľudí s rovnakým záujmom o túto tému a samozrejme organizátorom za skvelý projekt a všetku prípravu. 

Rožňavčan

Som veľmi rád že som sa mohol zúčastniť takého projektu, spoznal som mnoho nových ľudí s ktorými udržiavam kontakt, a taktiež skúsenosti z oblasti medzinárodnej politiky.

Trnavčanka

Ďakujem za skvelý projekt, vďaka ktorému som spoznala neskutočne veľa skvelých ľudí. Ako som spomínala za vašu ochotu, niečo urobiť pre mladých ľudí. Máte môj obdiv za všetok ten čas, ktorý do toho vkladáte

Žilinčanka

Veľký obdiv a vďaka nielen organizátorom, ale všetkým zúčastneným. Prepracovanosť bola zaujímavá, aktivity unikátne a zážitok jedinečný. Verím, že o rok sa vidíme.

Košičanka

Musím povedať že tohtoročná súťaž bola o minimálne stupeň lepšia ako predošlý ročník, už len z dôvodu dochvíľnosti odovzdávania problémov. Už sa neviem dočkať na nasledujúci ročník.

Levočan

Ľúbim vás. A ďakujem za super skúsenosť!

Trnavčanka

Budete mi chýbať <3

Bratislavčan

Ďakujem za pekne zážitky v srdci Žiliny. 

Projekt Create & Control patrí jednoznačne medzi najlepšie skúsenosti v mojom živote. Počas trvania projektu som mal možnosť naučiť sa množstvo užitočných zručností, ktoré využijem vo svojej budúcnosti. Obrovskou prednosťou celého projektu bolo, že som sa naučil efektívne pracovať v skupine, zlepšil som sa v argumentácii a rozvinul som svoju schopnosť kriticky myslieť. Konečne som dostal príležitosť riešiť problémy, ktoré sú inak rezervované pre dospelých. Cítil som, že aj môj názor, hoci len názor tínedžera, niečo znamená. A kto vie - možno mi projekt pomohol nájsť budúce povolanie a raz zo mňa bude diplomat!

Michal Drgoň, účastník

Summit som si osobne veľmi užil. Je jasne vidno, že všetky tímy sa projektu skutočne venujú, čo ma veľmi teší. Diskusia mala super atmosféru a prebiehala na vysokej úrovni. Som veľmi rád, že som mal možnosť stretnúť toľko zaujímavých ľudí. 

- Jakub Bero, organizátor

 Tretí Žilinský summit C&C mal opäť vysokú úroveň, snáď ešte vyššiu, ako ten predchádzajúci. Bol som príjemne prekvapený úrovňou argumentácie, rétorickými schopnosťami ako aj odbornými vedomosťami mnohých delegácií v téme, ktorá bola naozaj ťažká, ľudsky citlivá a pre niektorých aj kontroverzná. Samotný koncept C&C je pomerne náročný, riešenie nastolených problémov si vyžaduje komplexný interdisciplinárny a multisektorálny prístup. Je to pochvala pre organizačný tím, ktorý tento koncept vytvoril, ale aj pre súťažiace delegácie, ktoré sa s ním dokážu zdarne popasovať. Snáď by som ešte viac motivoval delegácie, ktoré sa menej zapájajú do rozpravy na summitoch, aby prekonali zábrany a jasnejšie prezentovali svoje pozície. Môj celkový dojem je však naozaj veľmi dobrý.

- Kálmán Petocz, porotca

Create & Control bola skvelá akcia. Naučila som sa na nej veľa veľmi užitočných vecí. Všetko od ekonómie a ľudských práv po prezentáciu a public speaking. Takéto akcie sú podľa mňa ale najviac prínosné v tom, že dávajú príležitosť obrovského osobnostného rastu a rozvoju. Hlavná vec je sa nebáť a pýtať si feedback. Už sa teším na ďalší summit! 

- Sofia Šulek, účastník

Vďaka Create & Control si môžem vyskúšať prvý reálny kontakt s politikou. Projekt splnil presne to, čo som od neho čakala 

- Eva Schwarzová, účastník